Kilka wskazówek na temat mycia okien

Kilka wskazówek na temat mycia okien

Mycie okien jest żmudnym obowiązkiem – dlatego musisz mieć pewność, że wszystko zrobisz dobrze za pierwszym razem. Aby uniknąć konieczności ponownej pracy. Oczywiście nie pokazaliśmy wszystkich znanych metod. Zalecamy abyście na własną rękę znaleźli kilka wskazówek na temat mycia okien.

1. Wybierz suchy, pochmurny dzień.

Wybierz suchy pochmurny dzień

w płonącym słońcu, a środek czyszczący wyschnie na gorących oknach, zanim będziesz mógł go zetrzeć, pozostawiając trudne do usunięcia smug..

2. Najpierw usuń brud i kurz

Najpierw usuń brud i kurz

Zanim zaczniesz, usuń brud z ramy okna za pomocą szczotki lub odkurz go za pomocą nasadki do odkurzania urządzenia. Zapobiegnie to zamienianiu się brudu w błotnisty bałagan po zmieszaniu ze środkiem czyszczącym. Jeśli ekran Twojego okna jest szczególnie brudny, wyjmij go i umyj gorącą, płynną wodą i miękką szczotką, a następnie spłucz i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym założeniem.

Aby szybko odkurzyć zasłony i żaluzje, zalecamy przejście z obu stron za pomocą miotełki z mikrofibry lub otwarcie listew i przesłonięcie każdej z nich wilgotną szmatką, a następnie suchą.

Możesz także odświeżyć zasłony w tym samym czasie, wkładając je do suszarki na 15 minut w cyklu „tylko powietrze” i szybko je zmieniając, aby zapobiec zmarszczkom.

3. Wybierz odpowiedni środek czyszczący – i użyj go  hojnie.

Wybierz odpowiedni środek czyszczący i użyj go  hojnie.

Nie powstrzymuj sprayu, zwłaszcza jeśli twoje okna wyglądają na wyjątkowo brudne. Potrzebujesz dużo środka czyszczącego, aby rozpuścić i zawiesić brud, aby można go było całkowicie zetrzeć

Jeśli wolisz majsterkowanie, spróbuj wymieszać ten domowy środek do czyszczenia octu:

Domowy środek do czyszczenia szkła
Czego potrzebujesz:

2 szklanki wody
1/2 szklanki octu białego lub cydru
1/4 szklanki alkoholu do wcierania koncentracja 70%
Połącz składniki i wlej je do butelki z rozpylaczem. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, napisz składniki na zewnętrznej stronie butelki dla bezpieczeństwa.

4. Użyj ściereczki z mikrofibry

Użyj ściereczki z mikrofibry
Wypróbuj szklane ściereczki z mikrofibry Jeśli wolisz używać ręczników papierowych, wybierz markę odpowiednią do zadania. Słabe ręczniki papierowe mogą zniszczyć i pozostawić kłaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *